Schody drewniane – jakie drewno wybrać?

Niezależnie od tego czy budujesz nowy dom czy remontujesz obecny, pewnie będziesz potrzebował stolarza, który zbuduje nowoczesne schody drewniane w sam raz dla Ciebie. Istnieje kilka rzeczy, które trzeba wziąć pod rozwagę. Jak sprawić, aby schody współgrały z całą resztą domu? Jak sprawić aby schody były funkcjonalne, solidne i nie skrzypiały? Nie ma nic bardziej irytującego jak skrzypiące schody. W tym artykule nie chodzi o zaradzenie dzięki czemu schody nie skrzypią. Postaram się tym zająć, innym razem. Przede wszystkim trzeba być znaleźć dobrego stolarza do wykonania dobrych schodów i w ten sposób wyeliminować zgrzyty. Czym chcę się zająć teraz?  Wyglądem, estetyką, która zależy przede wszystkim od drewna użytego do budowy schodów.

Trochę informacji ogólnych, stopnica schodowa są to deski w górnej części schodów, po których stąpasz w górę lub w dół. Pionowe płyty między schodami są znane jako stopnica, elementy podtrzymujące po schodach wzdłuż boków są znane jako policzek. Czasami ludzie używają różnych kombinacji nazw podczas wykonywania schodów, różne od wszystkiego, będąc naturalnym wykończeniem. W zależności od stylu można wybrać lub użyć więcej niż jednego rodzaju drewna do różnych aspektów schodów.

Zatem przyjrzyjmy się różnym rodzajom drewna, które mogą sprawić zachwyt i podziw z oglądania schodów.

Ekonomiczne liściaste stopnie schodowe

Topola: Lekkie i nieco miękkie dla litego drewna, topola jest drobnoziarnista w kolorze białym do żółto-brązowego. To wygląda dobrze i jest łatwe w obróbce.
Buk: Silniejszy niż dąb czy klon, buk jest zazwyczaj czerwonawo-brązowym drewnem, które jest dość drobnoziarnisty.
Biały dąb: twardy, silny, biały dąb jest drobnoziarnisty, ale nie tak wyraźne, jak dąb czerwony. Jest odporny na kurczenie i wypaczenia, ma złoty kolor, a wykańcza się dobrze.
Orzech biały: Bardzo mocny, orzech biały jest znany ze swojego charakterystycznego wyglądu i ostry kontrast w jasnych i ciemnych kolorach.

Średniej półki liściaste stopnie schodowe

Czerwony dąb: twarde, mocne, sztywne z wyraźnym zakończeniem, dąb czerwony odporny na wypaczenia. Jego kolor czerwonawy wygląda dobrze, ale jego twardość sprawia, że jest trudny do cięcia.
Brzoza: twarda, silna i drobnoziarnista, brzoza jest odporna na kurczenie i wypaczanie. Jest ona podobna w kolorze klonu, wygląda dość dobrze.
Klon: twardego klonu niezwykle ciężko się obrabia, klon ma dodatkową cechą można uzyskać  faliste ziaren,a które są wysoko cenione. Jego barwa waha się od czerwonawo do prawie białego koloru, a to wygląda dobrze.
wiśnia: piękna  wiśnia, dawniej fascynowała stolarzy. Kolor waha się od jasnobrązowego do brunatnego czerwonawej i będzie stopniowo ciemniała z czasem, wyraźne, proste słoje, orzech odporny na wypaczenia i kurczenia się. Jest jasno do ciemnobrązowego koloru, a wygląda dobrze.

Luksusowe liściaste stopnie schodowe

Mahoń: Trwały i drobnoziarnisty, mahoń odporny na kurczenie, wypaczanie i obrzęk. Wygląda dobrze i jest łatwy w obróbce.
Drewno Tekowe: barwa żółtawo-brązowa drewna, ma dobre ziarno i teksturę. Drewno tekowe, choć łatwo ciąć, można tępymi nożami szybko ze względu na obecność krzemionki w drewnie. naturalne oleje teku sprawiają, że szkodniki omijają je, są trwałe, nawet jeśli nie jest zabezpieczone olejem lub lakierem.

Niektóre inne kwestie do rozważenia przy wyborze drewna na naszych schodach

Jeśli chcesz, aby w domu mieć niepowtarzalną atmosferę, spróbuj zastosować surowca do schodów  jak orzechu białego, wiśni, orzechu, czy klonu. Dodać do nich stonowany akcent podłogi i masz piękny wymarzony dom, w którym będziesz żył radośnie.

Niektóre gatunki drewna są tak piękne w swoim naturalnym pięknem, że nie które z nich nie wymagają żadnego dodatkowego koloru. Porównaj orzech biały, wiśnię lub orzech na stopnicę, aby zorientować się w możliwościach wykonania schodów. Można wybrać do barwienia schodów dowolnego drewna, z którym będziesz się czuł dobrze.

Solidne schody drewniane sprawią, że otrzymasz wspaniały dodatek do swego domu w którym Ty i cała Twoja rodzina będzie się czuła dobrze. Wybór odpowiedniego drewna na schody robi ogromną różnicę. Pomyśl o tym i porozmawiaj z nami, lub wyślij do nas zapytanie.1 komentarz

Zostaw odpowiedź